Avcılar Su Kaçağı Tespiti

by / 29 Mayıs 2022 / 0 Yorum

İstanbul Su Kaçağı Tespitisu kaçağı tespiti istanbul
Avcılar Su Kaçağı Tespiti
Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Evde Su Kaçağı Tespiti Yapılabilir mi?

Avcılar Su Kaçağı Tespiti Su tesisatı tamiri, onarımı veya bakımı yapmadan önce kendiniz evde kaçağı tespit edebilir misiniz diye merak ediyorsanız, sizin için birkaç tüyo; suyunuzu kullanan tüm cihazlarınızı, vanalarınızı ve musluklarınızı kapatınız. Su sayacındaki tüketim miktarı numaranızı kaydedin ve üç ile beş saat arası bekleyin. Bu süre içerisinde asla suyunuzu kullanmamaya dikkat edin. Bu süre tamamlandığında su sayacınızdaki tüketim miktarı numaranızı kontrol edin, bu sayı artmışsa maalesef ki su kaçağına sahipsiniz demektir.

Avcılar Su Kaçağı Tespiti
Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Bir su kaçağı ve sızıntının farkındaysanız bile kesin olarak yerini bilemeyebilirsiniz. Su kaçağını ve sızıntıyı bulmak istiyorsanız tuvalet musluğunuz, sifonun dibi ve yine sifonun tuvalete akan kısımları, mutfak ve banyo lavabolarının altı, duşunuz ve de küvetinizin iç kısmı ve de kenar kısımları kontrol etmeniz gereken yerler olmaktadır. Bunların yanı sıra şofben etrafında ve çamaşır makinesinin hortumlarında da sızıntı ve su kaçaklarını kontrol etmeniz doğru olacaktır.

Evde ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapabilmek için farklı farklı yöntemler kullanılabilir. Günümüzde hala gelişmekte olan teknoloji, su kaçağı tespitinin hızlı bir şekilde yapılmasına ve onarılmasına imkân tanır. Bazı su kaçakları çıplak gözle de fark edilebilmektedirler. Fakat su kaçaklarının çoğu yalnızca göz ile tespit edilemiyor. Bunun için su kaçağı tespitlerinde belirli teknolojik aletler kullanıyoruz.
Küçük sızıntı veya bağlantı noktasında ve vanada gözünüzle fark edemeyeceğiniz birtakım sorunlar oluşabilmektedir. Evde ve işyerlerinde belirli su tesisatları bulunur. Örneğin, temiz su tesisatı ve atık su tesisatı olabilir. Bu tesisatlar bazı problemler yaşayabilirler. Bu problemler erken su kaçağı tespiti ile siz maddi yönden zarar görmeden onarılması gerekir. Avcılar Su Kaçağı Tespiti firmamızda bulabileceğiniz ustalar, size teknolojik şekilde su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak yardım edeceklerdir.
Bunları yapıyor ve yine de bir şey bulamıyor ancak hala şüphelenmekte iseniz, Avcılar Su Kaçağı Tespiti firmamızın profesyonel tesisatçılarına kolayca ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.
Firmamızda Tespit Süreci

Avcılar Su Kaçağı Tespiti
Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Avcılar Su Kaçağı Tespiti personellerimiz, önce hizmet sağlanan kişinin evine veya işyerine keşif yapma amacı ile giderler. Su kaçağı tespiti yapılırken, kullanıcının şikayetleri dinlenir ve buna göre ilk olarak çıplak gözle tespit yapılabilir mi ona bakılır. Daha sonra gözle göremediği problemler için yapılması gereken su kaçağı tespiti yöntemlerini planlarlar.

Avcılar Su Kaçağı Tespiti firmamızdaki uzman personellerimiz temiz su tesisatında sızdırmazlığın kontrolünü basınç testiyle yapar. Basınç testini yapmadan önce ise hat üzerinde olan tüm vanaların kapatıldığından emin olurlar. Test pompaları belirli bir yerden temiz su tesisatına bağlanır ve sonrasında ise su tesisatına belirli düzeyde basınç verirler. Temiz su tesisatına basınç uygulandığı zaman, su tesisatında sızdırma varsa basınç düşer. Uygulanan bu basınçta değişiklik gözlenmiyorsa sızdırma yok anlamına gelir.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Call Now ButtonŞimdi Ara | Ersu Tesisat