Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

by / 29 Mayıs 2022 / 0 Yorum

Esenler Tıkanıklık Açma
Bağcılar Su Kaçağı Tespiti
Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti Evde ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapabilmek için farklı farklı yöntemler kullanılabilir. Günümüzde hala gelişmekte olan teknoloji, su kaçağı tespitinin hızlı bir şekilde yapılmasına ve onarılmasına imkân tanır. Bazı su kaçakları çıplak gözle de fark edilebilmektedirler. Fakat su kaçaklarının çoğu yalnızca göz ile tespit edilemiyor. Bunun için su kaçağı tespitlerinde belirli teknolojik aletler kullanıyoruz.
Küçük sızıntı veya bağlantı noktasında ve vanada gözünüzle fark edemeyeceğiniz birtakım sorunlar oluşabilmektedir. Evde ve işyerlerinde belirli su tesisatları bulunur. Örneğin, temiz su tesisatı ve atık su tesisatı olabilir. Bu tesisatlar bazı problemler yaşayabilirler. Bu problemler erken su kaçağı tespiti ile siz maddi yönden zarar görmeden onarılması gerekir. Bağcılar’da ilan verip bulabileceğiniz ustalar, size teknolojik şekilde su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak yardım edeceklerdir.
Tespit Süreci
Bağcılar Su Kaçağı Tespiti Bağcılar su tesisatı personellerimiz, önce hizmet sağlanan kişinin evine veya işyerine keşif yapma amacı ile giderler. Su kaçağı tespiti yapılırken, kullanıcının şikayetleri dinlenir ve buna göre ilk olarak çıplak gözle tespit yapılabilir mi ona bakılır. Daha sonra gözle göremediği problemler için yapılması gereken su kaçağı tespiti yöntemlerini planlarlar.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti
Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti Bağcılar’daki personellerimiz temiz su tesisatında sızdırmazlığın kontrolünü basınç testiyle yapar. Basınç testini yapmadan önce ise hat üzerinde olan tüm vanaların kapatıldığından emin olurlar. Test pompaları belirli bir yerden temiz su tesisatına bağlanır ve sonrasında ise su tesisatına 10-15 bar aralığında basınç verirler. Temiz su tesisatına basınç uygulandığı zaman, su tesisatında sızdırma varsa basınç düşer. Uygulanan bu basınçta değişiklik gözlenmiyorsa sızdırma yok anlamına gelir.
Atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatı, su kaçağı tespitine geçilmeli ve bina veya evde sıcak su tesisatı mevcut ise aynı işlem sıcak su tesisatına uygulanmalıdır. Su kaçağı tespiti olursa onarılmalı.
Atık Su Tesisatı
Temiz su tesisatında yapılan kontrollerde bir sorunla karşılaşılmıyorsa atık su tesisatının tespitine geçilir. Atık su kaçağı tespiti için farklı yöntemler bulunur. Bağcılar’da tecrübeli personellerimiz bu kaçakları tespit edebilir. Atık su tesisatında, gider hattı kontrolünü, kanal kameralarımızla yaparlar.
Atık su tesisatının tüm çıkışlarından kamera salarlar ve eğer varsa su kaçağı tespitini Bağcılar su tesisatı personellerimiz bu şekilde yaparlar. Boruların üstünde kırık, çatlak, delik, conta sıyrığı ve ters meyil ve buna benzer sorunlar bulunabilir. Bu sorunlar salınan kameradan görülürler. Arıza tespiti yapılırsa, gerekli hazırlıklar yapılır ve onarım işlemlerine geçilir. Atık su tesisatındaki sızıntılar insan ve çevre sağlığına zarar vermektedirler. Bu nedenle hızla su kaçağı tespiti yaptırılmalı ve onarılmalıdır.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti
Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Atık su tesisatı kaçakları çok daha zor bulunmaktadır. Çünkü kameradaki görüntüler haliyle bulanıklaşır ve görülmesi zor hale gelir. Burada hem kameralar hem de insan gözünün hassasiyetine bağlı olarak zorlukla tespit yapılmaktadır. Bu zorluk nedeniyle küçük delikler, conta sıyırması gibi bazı arızalar daha zor tespit edilebilir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Call Now ButtonŞimdi Ara | Ersu Tesisat