Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

by / 29 Mayıs 2022 / 0 Yorum

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti
Bakırköy Su Kaçağı Tespiti
Bakırköy Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti Ersu Tesisat

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Tespit Nasıl Gerçekleşir?
Bakırköy Su Kaçağı Tespiti personellerimiz, önce hizmet sağlanan kişinin evine veya işyerine keşif yapma amacı ile giderler. Su kaçağı tespiti yapılırken, kullanıcımızın şikayetleri dinlenir ve buna göre ilk aşamada göz ile tespit yapılabilir mi ona bakarlar. Daha sonra gözle görünmeyen sorunlar var ise eğer, bunlar için yapılması gereken su kaçağı tespitini plana sokarlar.
Bakırköy personellerimiz temiz su tesisatında, tesisatın sızdırıyor veya sızdırmıyor oluşunun kontrolünü basınç testiyle yapmaktadırlar. Basınç testini yapmadan önce ise hat üzerinde olan tüm vanaların kapatıldığından emin olurlar. Bu test pompaları belirli bir yerden temiz su tesisatına bağlanırlar ve sonrasında ise su tesisatına belirli bir düzeydi basınç verirler. Temiz su tesisatına basınç uygulandığı zaman, su tesisatında sızdırma varsa basınç düşmektedir. Uygulanan bu testte eğer basınçta değişiklik gözlenmiyorsa sızdırma yok oluşunun çıkarımını yaparlar.
Tespit ve onarım planlaması yapmak için, tesisatçılarımızın öncelikle bir su kaçağı bulmaları beklenir. Bazen dış bölgeden gelen akıntıların veya artezyen sularının kaçaklarla karıştırıldığı görülür. Bu durumla karşılaşan tesisatçılarımız, suya maruz kalan bölgelerin izolasyon işlemlerini yaparlar.
Doğru bir izolasyon ile sorunların önüne geçilebilmektedir. Ancak kaçak tespit edildiğinde bir onarım planı oluşturmak gereklidir. Kaçağın bulunduğu yerin zorluk derecesine göre de plan oluşturmaları gerekir. Bu konuda Bakırköy Su Kaçağı Tespiti uzman ekibimiz gerekli olan tüm işlemleri adımları ile gerekli gördüğünde farklı onarım önerilerini de beraberinde ekler ve müşterilerimize sunarlar. Hem en doğru ve temiz yöntemi bulmak hem de ekonomik olarak gerekli adımları sizler için atarlar.
Hedeflediğimiz şey hiçbir sorun yaratmaksızın su kaçağı tespit etmek ve tabii ki bunun onarımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektir.

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti
<strong>Bakırköy Su Kaçağı Tespiti<strong>

Evde Su Kaçağı Tespiti Yapılıyor mu?
Su tesisatı tamiri, onarımı veya bakımı yapmadan önce kendiniz evde kaçağı tespit edebilir misiniz diye merak ediyorsanız, işte birkaç tüyo; Suyunuzu kullanan tüm cihazlarınızı, vanalarınızı ve musluklarınızı kapatınız. Su sayacındaki tüketim miktarı numaranızı kaydedin ve üç ile beş saat arası bekleyin. Bu süre içerisinde asla suyunuzu kullanmamaya dikkat edin. Bu süre tamamlandığında su sayacınızdaki tüketim miktarı numaranızı kontrol edin, bu sayı artmışsa maalesef ki su kaçağına sahipsiniz demektir.
Bir su kaçağı ve sızıntının farkındaysanız bile kesin olarak yerini bilemeyebilirsiniz. Su kaçağını ve sızıntıyı bulmak istiyorsanız tuvalet musluğunuz, sifonun dibi ve yine sifonun tuvalete akan kısımları, mutfak ve banyo lavabolarının altı, duşunuz ve de küvetinizin iç kısmı ve de kenar kısımları kontrol etmeniz gereken yerler olmaktadır. Bunların yanı sıra şofben etrafında ve çamaşır makinesinin hortumlarında da sızıntı ve su kaçaklarını kontrol etmeniz doğru olacaktır.
Bunları yapıyor ve yine de bir şey bulamıyor ancak hala şüphelenmekte iseniz, Bakırköy Su Kaçağı Tespiti firmamızın profesyonel tesisatçılarına kolayca ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Call Now ButtonŞimdi Ara | Ersu Tesisat