Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

by / 29 Mayıs 2022 / 0 Yorum

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti
Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti tesisat borularından, musluklardan, lavabo altındaki borudan ve su tesisatınızın diğer bağlantı yerlerinden gelen sızıntılar, damlalar eviniz veya işyeriniz için önemli bir su kaybı kaynağı sayılmaktadır.
Resmî kurumların araştırmaları sonucu ile, yanlış su tesisatı projesi kaynaklı su sızıntısı sebebi, ciddi miktarda bir su kaybına neden olabileceği kanıtlanmıştır. Acil olarak onarım ve bakımı, yani tamiratı gerçekleştirilmezse, çok daha ciddi hasarlara neden olur. Su sızıntısı tespit edildiği andan itibaren derhal onarım planı yapılmalı ve sonrasında da onarım gerçekleştirilmelidir.
Mülkünüz, eviniz ve işyerinizde bir su sızıntısı fark ettiğiniz an, daha da ağır bir hasarı önlemek ve ilerideki dönemlerde paradan tasarruf etmenin adına en kısa zamanda su tesisatınıza onarım ve bakım yaptırmanız son derece önem arz eder. Su tesisatının tamiri ve onarımı konusunda uzmanlaşmış olan, tecrübe sahibi ve profesyonel bir firma olan Esenyurt Su Kaçağı Tespiti firmamızla iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti
Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Genel olarak karşılaştığımız; vanalardaki, musluklardaki ve lavabo altındaki borulardaki damlama, sızıntı ve kaçaklar gözle rahatlıkla görülebilmektedir ve çözümü basit olur. Fakat birçok su tesisat kaçakları yerin altında, duvarların içerisinde veya zeminin altında olurlar. Bu sebepten ötürü uzun zaman boyunca hatta yıllarca ev veya işyeri sahipleri sızıntı ve kaçağı fark edememekteler, farkında olsalar bile asıl kaynağını bulmakta oldukça zorlanırlar.
Bu gibi durumlarla her zaman için karşılaşabilirsiniz. Gözünüz ile fark edebileceğiniz bir kaçak veya su sızıntısı belirtisi yok ama yine de bir su kaçağınız olduğundan şüphelenmekteyseniz, su tesisat kaçağınızın olup olmadığını saptamanın en kolay yolu su sayacı kullanmaktır. Bunlar sonucunda tespitini kesinleştirdiğiniz kaçak için Esenyurt Su Kaçağı Tespiti firmamıza ulaşabilir ve kolayca çözüm bulabilirsiniz.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti
Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Cihazsız Su Kaçağı Tespiti Yapmak
Esenyurt Su tesisatı tamiri, onarımı veya bakımı yapmadan önce kendiniz evde kaçağı tespit edebilir misiniz diye merak ediyorsanız, işte birkaç tüyo; Suyunuzu kullanan tüm cihazlarınızı, vanalarınızı ve musluklarınızı kapatınız. Su sayacındaki tüketim miktarı numaranızı kaydedin ve üç ile beş saat arası bekleyin. Bu süre içerisinde asla suyunuzu kullanmamaya dikkat edin. Bu süre tamamlandığında su sayacınızdaki tüketim miktarı numaranızı kontrol edin, bu sayı artmışsa maalesef ki su kaçağına sahipsiniz demektir.
Bir su kaçağı ve sızıntının farkındaysanız bile kesin olarak yerini bilemeyebilirsiniz. Su kaçağını ve sızıntıyı bulmak istiyorsanız tuvalet musluğunuz, sifonun dibi ve yine sifonun tuvalete akan kısımları, mutfak ve banyo lavabolarının altı, duşunuz ve de küvetinizin iç kısmı ve de kenar kısımları kontrol etmeniz gereken yerler olmaktadır. Bunların yanı sıra şofben etrafında ve çamaşır makinesinin hortumlarında da sızıntı ve su kaçaklarını kontrol etmeniz doğru olacaktır.
Bunları yapıyor ve yine de bir şey bulamıyor ancak hala şüphelenmekte iseniz, Esenyurt Su Kaçağı Tespiti firmamızın profesyonel tesisatçılarına kolayca ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Call Now ButtonŞimdi Ara | Ersu Tesisat